Wersje językowe
Regulamin

I. Wstęp

1. Regulamin określa zasady funkcjonowania sklepu internetowego www.carbontec.pl i zawartych za jego pośrednictwem umów sprzedaży.

 2. Regulamin oraz umowa sprzedaży zawarta za pośrednictwem sklepu www.carbontec.pl jest wyrażona i rozumiana w języku polskim.

 3. Sprzedającym jest firma Carbon Tec Grzegorz Kowal, która pod marką www.carbontec.pl prowadzi działalność.

 4. Firma Carbon Tec Grzegorz Kowal jest zarejestrowana w Sosnowcu przu ul. Braci Mieroszewskich B5-2, w ewidencji działalności gospodarczej pod numerem NIP: PL625-222-88-23, REGON: 241939822

 

II. Towary

 1. Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie są nowe, sprawne, wolne od wad fizycznych i prawnych (legalne).

 2. Nie ponosimy odpowiedzialności za wykorzystywanie towarów w sposób niezgodny z prawem.

 3. Nie ponosimy odpowiedzialności za straty spowodowane nieprawidłowym lub niewłaściwym wykorzystywaniem towarów. Każda wątpliwość dotycząca określonych produktów powinna być skonsultowana ze sklepem we własnym zakresie.

 

III. Ceny

 1. Wszystkie ceny wyrażone są w PLN i EURO.

 2. Jeżeli nie wskazano inaczej, prezentowane ceny są ostatecznymi cenami zawierającymi cła i podatki, w szczególności podatek VAT.

 3. Ceny zaakceptowane w momencie zamawiania wiążą strony do chwili zrealizowania zamówienia ale nie dłużej niż 7 dni roboczych.

 

IV. Zamówienia

 1. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia z podaniem kompletnych danych zamawiającego, łącznie z numerem telefonu i adresem e-mail.

 2. Zamówienie płatne całkowicie lub częściowo za pobraniem wymaga potwierdzenia. Do potwierdzenia zamówienia służy odnośnik z kodem potwierdzającym zawarty w wiadomości e-mail wysyłanej automatyczne po zarejestrowaniu zamówienia na adres e-mail podany przez Kupującego przy zamawianiu.

 3. Złożenie zamówienia nadaje mu mocy prawnej i zobowiązuje Kupującego do odbioru towaru.

 4. Wybrane zamówienia mogą zostać przez nas dodatkowo potwierdzone telefonicznie.

 

V. Płatność

 1. Kupujący zobowiązany jest do zapłaty za zamówiony towar.

 2. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU oraz platformy PayPal

 

VI. Dokument sprzedaży

 1. Do przesyłki dołączamy paragon lub na żądanie Kupującego zaznaczone w zamówieniu fakturę VAT.

 2. Fakturę VAT przesyłamy w terminie 7 dni od dokonania zakupu .

 

VII. Dostawa

 1. Towary wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej.

 2. Kupujący pokrywa koszty dostawy, na które składają się koszty pakowania, opakowania i wysyłki. O kosztach dostawy Kupujący jest informowany podczas składania zamówienia.

 3. Towar dostępny fizycznie w magazynie wysyłamy w terminie do 5 dni roboczych od momentu otrzymania potwierdzenia zamówienia lub potwierdzenia przedpłaty, jeżeli była wymagana. Termin dostawy towaru niedostępnego w magazynie ustalany jest indywidualnie.

 4. Mamy prawo do zmiany terminu dostawy w przypadku czasowego braku towaru w magazynie. O fakcie wydłużenia terminu dostawy informujemy Kupującego niezwłocznie po otrzymaniu potwierdzonego zamówienia.

 5. Na podstawie art. 72 par. 2 Kodeksu Cywilnego, nieuzasadnione nie odebranie przez Kupującego towaru zobowiązuje Kupującego do pokrycia do naprawienia szkody jaką druga Sprzedający poniósł przez to, że liczył na zawarcie umowy.

 

VIII. Zwroty

 

1. Kupujący będący konsumentem w rozumieniu Kodeksu Cywilnego może zrezygnować z zakupionego towaru bez podania przyczyny i dokonać zwrotu w ciągu 14 dni od daty wydania mu towaru (Zwrot w trybie art. 7 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów [...] (Dz.U.00.22.271 z dnia 31 marca 2000 r.)

 2. Towar należy odesłać na adres naszej siedziby wskazany w Regulaminie.

 3. Koszty wysyłki zwrotnej ponosi Kupujący. Nie przyjmujemy paczek płatnych za pobraniem.

 4. Do zwracanego towaru należy dołączyć dowód zakupu - paragon lub fakturę lub potwierdzenie zamówienia oraz dane rachunku bankowego Kupującego.

 5. Gwarantujemy zwrot zapłaty w terminie 7 dni od daty otrzymania zwrotu w wysokości ceny towaru.

 

6. Na podstawie art. 10, pkt. 3, ust. 5 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów [...] (Dz.U.00.22.271 z dnia 31 marca 2000 r.) nie zwracamy kosztów przesyłki oraz prowizji za płatność kartą płatniczą.

 

IX. Ochrona danych osobowych

 

1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Carbon Tec Grzegorz Kowal, ul. Braci Mieroszewskich B5-2, 41-219 Sosnowiec NIP PL625-222-88-23, e-mail: info@carbontec.pl

2. Administrator przetwarza dane osobowe w celu realizacji umowy lub podjęcia działań przed zawarciem umowy.

3. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest zawarta umowa lub podjęcia działań przed zawarciem umowy.

4. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres trwania korespondencji dotyczącej podjęcia działań przed zawarciem umowy jak i przez czas trwania współpracy, a po ich zakończeniu przez czas wynikający z obowiązujących przepisów prawa lub do czasu przedawnienia roszczeń.

5. Odbiorcami danych osobowych będą: podmioty zewnętrzne dostarczające i wspierające systemy teleinformatyczne Administratora, świadczące usługi związane z bieżącą działalnością Administratora – na mocy stosownych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych oraz przy zapewnieniu stosowania przez ww. podmioty adekwatnych środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę danych.

6. Każdej osobie, której dane są przetwarzane, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

7. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

 

X. Inne postanowienia

 

1. Sprawy nie ujęte w niniejszym regulaminie podlegają pod przepisy Kodeksu Cywilnego i innych obowiązujących przepisów.

2. Regulamin i obowiązuje od 12.09.2012

O nas

Carbontec zostało założone w 2011 roku z pasji do samochodów i motorsportu. Naszym celem jest dostarczać wam produkty kompozytowe w jakości dotąd nieosiągalnej w Polsce.

Nasze wyroby cechuje najwyższa dbałość o szczegóły i wykończenie mająca dać zadowolenie nie tylko z walorów użytkowych ale i wyglądu oferowanych przez nas produktów. W swojej pracy wykorzystujemy najnowsze dostępne technologie do produkcji wyrobów kompozytowych.

Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy w Wielkiej Brytanii, kolebce kompozytów wykorzystywanych w motorsporcie. Nie bez przyczyny 8 z 12 zespołów F1 posiada swoje bazy i centra rozwojowe właśnie w Wielkiej Brytanii, to tam są najlepsi specjaliści z branży kompozytów, a jeśli się uczyć to tylko od najlepszych.

Wytwarzamy sprzęt niezbędny dla motorsportu jak również dla użytkowników ceniących sportowe dodatki najwyższej jakości, które podkreślą wyjątkowość waszych pojazdów. Samochody i motorsport to nasza pasja, tworzymy produkty dla prawdziwych entuzjastów, dla których samochód to coś więcej niż tylko zwykły środek lokomocji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl